yelken eğitimi başlangıç
Başlangıç Seviyesi Yelken eğitimi

Yelken eğitimi başlangıç, Yelken ve denizciliği öğrenmek için almanız gereken başlangıç seviyesi yelken eğitimidir. Temel Yelken kursunu İstanbul Fenerbahçe Marinadan, İzmir körfezinde veya arzu ettiğiniz herhangi bir bölgede alabilirsiniz. Her yaş grubundan kişiler temel seviye yelken dersine katılabilirler. 12 metre (40 feet) ve 9 metre (30 feet) boyundaki teknelerimizin 8 kişilik kapasitesi olmasına rağmen, 3 – 5 kişilik gruplarla birlikte denize çıkmaktayız. Temel Yelken Eğitimi, yelkenli bir tekneyi tanımak ile başlar, tekne üstündeki donanımlar anlatılır. 12 saat tekne üstünde pratik ve 2 saat teorik olmak üzere toplam 14 saat süren bir eğitimdir.

Temel Yelken Eğitimi
Temel Yelken Eğitimi

Eğitimlerimizi yapmış olduğunuz rezervasyona göre:

İstanbul – Fenerbahçe Marina
İzmir – Üçkuyular Levent Marina – Seferihisar Teos Marina – Güzelbahçe – Çeşme – Alaçatı – Altınyunus – Urla olmak üzere farklı bölgelerde alabilirsiniz.

Temel Yelken Eğitim programında okulumuzda öğreneceğiniz konu başlıkları şu şekildedir:

Yelken Eğitimi – Gelirken

Yelken eğitimi gelirken 1
Altı beyaz Spor Ayakkabı
Yelken eğitimi gelirken 2
Şapka
Kursa gelirken 3
Uzun Kollu Tişört
Kursa gelirken 4
Güneş Gözlüğü

Yelken sporu, gerçekten çok keyiflidir ancak ekipmanlarımıza dikkat etmemiz önemlidir. Bu yüzden, denizde güvenliğiniz için belirli önlemler almanız da gerekiyor. Bu nedenle eğitimlere katılırken yanınıza mutlaka bazı malzemeler almanız gerekiyor. Öncelikle altı beyaz spor ayakkabı, kayıp düşmeyi önlemek için oldukça önemlidir. Güneşli havalarda ise, şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi gibi güneşten korunmak için gerekli ekipmanları da yanınıza almanız önemlidir. Ayrıca, güneş yanıklarından korunmak için uzun kollu bir tişört giymeniz de faydalı olacaktır. Tüm bu önlemler, hem sizin güvenliğiniz hem de eğitimden en iyi şekilde faydalanmanız için önemlidir.

Bu Kursu tamamladıktan sonra denizin ve yelkenciliğin tam size göre olduğunu gördünüz ve devam ederek tecrübenizi arttırmak istiyorsunuz istiyorsunuz, o halde Sertifikalı YY1 Yelken eğitimimiz tam size göre.

Yelken Eğitimi için kullandığımız Teknelerimiz

Bu Amaçla Filomuzda eğitimlere çıktığımız iki farklı boyda teknemiz mevcut. Birincisi 9 metre boyunda yeke dümenli olup, ikincisi ise 12 metre dolap dümenlidir.

Teknemiz Nerede ?

Eğitimlerimiz İstanbul Anadolu Yakası’nda, Fenerbahçe Marina’da gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerimize katılmak isteyenler için, F12 pontonunda buluşmamız gerekmektedir. Fenerbahçe Marina’ya nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, eğitim öncesinde bizim ile iletişime geçerek park yeri ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Denizin tadını çıkartmanız ve bu heyecanlı dünyaya ilk adımınızı atmanız için sizi tanışmaya ve eğitimlerimize bekliyoruz.

https://www.instagram.com/p/B8ofl-0AmZC/?igshid=1swz3k9k6ejwn