Yelken Eğitimi istanbul

Yelken sporu doğa ile iç içe olmanın, özgürlük hissini yaşamanın ve rüzgarın gücünü hissetmenin en keyifli yollarından biridir. Ancak, yelken eğitimi almak isteyenler için ilk adım atmak zor olabilir. Bu nedenle, size özel olarak hazırladığımız 3 saatlik yelkenle tanışma programı, yelken sporuna adım atmak için en uygun seçeneklerden biridir.

O halde yelken sporuna yeni başlamak istiyorsanız ve kendinize güvenemiyorsanız, endişelenmeyin! Çünkü Eğitimimizde, deneyimli eğitmenlerimiz size yelken sporunun temellerini öğretecek ve sizi güvenli bir şekilde denize çıkarmak için gerekli tüm bilgileri verecekler.

Ayrıca, eğitimimiz size yelken sporunun yanı sıra deniz hayatı ve deniz kültürü hakkında da bilgi sahibi olma fırsatı sunacaktır. Eğitim sonrasında, denizle aranızdaki bağı güçlendirecek ve yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacaksınız.

Yelken eğitimi alarak, stresli şehir hayatından sıyrılıp doğanın huzurunu keşfedebilirsiniz. İstanbul’da Fenerbahçe, Boğaz girişi ve Adalar arasında yelken açarak denize açılabilirsiniz.

Belki yelkeni denemek istiyor ama kendinize güvenmiyorsunuz ya da yelken sporunun size uygun olup olmadığı konusunda tereddütleriniz var. Bu kısa kursla yelken hakkında fikir edinebilir ve eğer yelken sporunun size göre olduğuna karar verirseniz eğitiminize devam edebilirsiniz.

Yelkenle Tanışma Eğitimi içeriği

 • Denizcilik Terimleri
 • Denizci Bağları
  • Kropi
  • Camadan
  • İzbarço
 • Dümen Tutma, Kerteriz alma
 • Seyirler
  • Orsa
  • Apaz
  • Pupa
 • Manevralar
  • Tramola
  • Kavança

Yelken Eğitimi – Gelirken

Yelken eğitimi gelirken 1
Altı beyaz Spor Ayakkabı
Yelken eğitimi gelirken 2
Şapka
Kursa gelirken 3
Uzun Kollu Tişört
Kursa gelirken 4
Güneş Gözlüğü

Yelken sporu, gerçekten çok keyiflidir ancak ekipmanlarımıza dikkat etmemiz önemlidir. Bu yüzden, denizde güvenliğiniz için belirli önlemler almanız da gerekiyor. Bu nedenle eğitimlere katılırken yanınıza mutlaka bazı malzemeler almanız gerekiyor. Öncelikle altı beyaz spor ayakkabı, kayıp düşmeyi önlemek için oldukça önemlidir. Güneşli havalarda ise, şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi gibi güneşten korunmak için gerekli ekipmanları da yanınıza almanız önemlidir. Ayrıca, güneş yanıklarından korunmak için uzun kollu bir tişört giymeniz de faydalı olacaktır. Tüm bu önlemler, hem sizin güvenliğiniz hem de eğitimden en iyi şekilde faydalanmanız için önemlidir.

Bu Kursu tamamladıktan sonra denizin ve yelkenciliğin tam size göre olduğunu gördünüz ve devam ederek tecrübenizi arttırmak istiyorsunuz istiyorsunuz, o halde Temel Yelken eğitimimiz tam size göre.

Yelken Eğitimi için kullandığımız Teknelerimiz

Bu Amaçla Filomuzda eğitimlere çıktığımız iki farklı boyda teknemiz mevcut. Birincisi 9 metre boyunda yeke dümenli olup, ikincisi ise 12 metre dolap dümenlidir.

Teknemiz Nerede ?

Eğitimlerimiz İstanbul Anadolu Yakası’nda, Fenerbahçe Marina’da gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerimize katılmak isteyenler için, F12 pontonunda buluşmamız gerekmektedir. Fenerbahçe Marina’ya nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, eğitim öncesinde bizim ile iletişime geçerek park yeri ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Denizin tadını çıkartmanız ve bu heyecanlı dünyaya ilk adımınızı atmanız için sizi tanışmaya ve eğitimlerimize bekliyoruz.