Marmaris Çeşme limanları arasında gerçekleştirdiğimiz bu deniz yoluluğunda bizimle birlikte açık deniz tecrübenizi artırabilirsiniz. Yolculuğumuz yaklaşık 180 deniz mili olup hava şartlarına bağlı olarak 26 ila 32 saat sürmektedir.

Marmaris Limanında başlayan yolculuğumuzda Kadırga Burnunu döndükten sonra

Bozburun Yarımadasını sancağımızda bırakarak sırasıyla Simi Adası,Knidos Feneri,Kos Adası geçilmektedir.Bodrum Limanı sancakta kalacak şekilde kuzeye doğru dönen rotamızda Turgutreis’den sonra kıyıdan uzaklaşarak yaklaşık 55 mil ilerideki Samos Adasına doğru devam ediyoruz.Bu etapta önce Farmakonisi ve sonra Agothonisi Adalarını sancağımızda bırakıyoruz.

Samos ve Fourni Adaları arasından geçtikten sonraki hedefimiz Çeşme Limanı…50 millik bu etap sonunda Çeşme Limana bağlanarak yolculuğumuzu tamamlıyoruz.

Çeşme Marina

Marmaris – Çeşme yolculuğumuzda rotamıza Bozukkale koyunda kısa bir ara verdik. Her zaman yaptığımız gibi bu aramızı da ufak bir doğa yürüyüşüyle değerlendirdik. Civardaki en yüksek tepeyi gözümüze kestirdik ve yürümeye başladık. Tepenin en yüksek noktasına vardığımızda deniz seviyesinden yüksekliğimiz yakşalık 450 metre civarındaydı. Aşağıdaki videomuzda yürüyüşümüzde çektiğimiz görüntüleri ve eşsiz manzarayı izleyebilrisiniz.