Marmaris Bodrum  limanları arasında gerçekleştirdiğimiz bu yolculukda bizimle birlikte açık deniz tecrübenizi artırabilirsiniz. Yolculuğumuz yaklaşık 90 deniz mili olup tahmini 12 saat sürmektedir.

Marmaris Limanından başlayan yolculuğumuz genelde kıyı seyriyle devam ettiği için güzel manzaralar sunmaktadır.Marmaris Körfezinden çıktıktan sonra yaklaşık 9 mil ilerdeki Kadırga Fenerini sancağımızda bırakarak rotamızı güneybatı yönüne çeviriyoruz.

Bozburun Yarımadasını sancağımıza alarak yaklaşık 30 mil ilerdeki Simi Adasına kadar bu rotada devam ettikten sonra sonraki hedef nokta olan Knidos Burnu’na dönüş yapıyoruz.

Simi Adası-Knıdos Burnu arasındaki 25 millik geçişten sonra karşımızda Kos Adası’nı görüp rotamızı biraz daha kuzeye çevirerek son hedefimiz olan Bodrum Limanını pruvamıza alıyoruz.Yaklaşık 22 millik bu son etapla Bodrum Limanına ulaşıyoruz.

Marmaris – Bodrum seyrimizde Knidos antik limanında ufak bir mola verdik. Bu mola sırasında yapmış olduğumuz ufak doğa yürüyüşünde 350 metre yükseklikteki Knidos antik kendine hakim bir tepeye çıktık. Yürüyüşümüzden çektiğimiz videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.