GS Yelken Şubesi ilk ‘Mix Offshore’ ekibini kurdu

“2024 Olimpiyatları Stratejik Planı” kapsamında çalışmalarını şekillendiren Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, yelkende Olimpiyat Oyunları’na dahil edilen “Mix Offshore” kategorisinde yarışacak ilk ekibini kurdu. GS Yelken Şubesi, hatırlanacağı gibi yeni yılın ilk haftasında “Uçurtma Sörfü” sınıfında yarışacak Derin Atakan’ı bünyesine kattığını duyurmuştu.

GS Yelken Şubesi, bir yandan günü takip ederken, bir yandan da ileriye dönük adımlar atarak hızla geleceğe yönelik planlarını hayata geçiriyor.


2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak yeni sınıflara hazırlık sürecinde oluşturduğu ‘2024 Olimpiyatları Stratejik Planı’ kapsamında ilk adımını Ocak ayının ilk haftasında atmış ve “Uçurtma Sörfü” (Kite Surf) sınıfında yarışacak Derin Atakan’ı bünyesine katarak çalışmalarına başlamıştı.

TÜRKİYE’NİN İLK MIX OFFSHORE EKİBİ

Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi Menajeri İsmail Uzunlar, bir gelişmeyi daha paylaştı.

2024 Olimpiyatları’nda yarışacak bir diğer yeni format olan “Mix Offshore Keelboat” (Karma ekipli iki kişilik açıkdeniz yat yarışı) sınıfı için Milli yelkencilerimizden Onur Tok ve Müge Tok’u bünyesine katarak bu sınıftaki ilk resmi ekibi kurduklarını duyurdu.

Yelken branşında dünyada yaşanan büyük değişime uyum sağlamanın ve bir an önce harekete geçmenin kaçınılmaz olduğunu belirten Uzunlar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekibimiz 2024 Olimpiyatlarına uzanan süreçte bu yarış formatında düzenlenen uluslararası yarışlara katılacak ve alacakları özel eğitimlerle Olimpiyat kotası için mücadele edecek ekipler arasında ön sıralarda yer bulmaya çalışacak.”